رشت، چهارراه گلسار، پل بوسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه یازدهم

طراحی لبخند

طراحی لبخند

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین افزایش انواع روش ها و درمانهای زیبایی در سال های اخیر مقوله دندانپزشکی نیز از این مهم بی تاثیر نبوده است.

در زمانهای قدیم اکثرا دندانها توسط روش های سنتی و فقط در حد ساکت کردن درد دندان درمان می شدند و مباحث زیبایی و زیبا شناسی جایگاهی در میان درمان های دندانپزشکی نداشتند . مثلا حتی در صورتی که دندان های جلویی نیاز به ترمیم می داشتند آنها را با استفاده از مواد غیر همرنگ دندان ( آمالگام ) ترمیم می کردند و فقط اینکه دندان کارآمد باشد کافی بود . امروزه با اهمیت فراوانی که انسانها به زیبایی می دهند و پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی سبب شده تا علم جدیدی به علوم دندانپزشکی اضافه شود. مبحث طراحی لبخند چند سالی است که به طور گسترده در حال پیگیری و پیشرفت می باشد.

طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی می باشد که تاثیر بر زیباتر شدن لبخند دارند. حدود ۶۰% از زیبایی و جذابیت هر فرد مربوط به صورت دندان های او می باشد و این مهم امروزه با پیشرفت و امکانات دیجیتالی و کامپیوتری قابل بررسی و انجام و از همه مهمتر قابل پیش بینی می باشد . مرکز تخصصی دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهرداد مفتخر است که از اولین مراکز درمانی و زیبایی می باشد که طی سال های اخیر توانسته با تکنولوژی روز دنیا در خدمت شما مراجعه کنندگان عزیز باشد . برای اولین بار و به صورت کاملا عملی و زنده طراحی دیجیتالی لبخند شما را در ظرف چند دقیقه برای شما انجام و شما را از نتیجه درمان مطلع می نماید. بدیهی است این مرکز همزمان با پیشرفت علم کلیه نرم افزار های درمانی و طراحی لبخند خود را به صورت مرتب به روز کرده و افتخار داریم که جدیدترین ها و بهترین ها را در اختیار شما قرار می دهیم.

طراحی دیجیتالی لبخند – (Digital Smile Design (DSD

سیستم DSD یا طراحی دیجیتال لبخند یک سیستم کاملاً منحصر به فرد می باشد که برای اولین بار طراحی لبخند بیمار به صورت دیجیتالی و توسط کامپیوتر انجام میگیرد. قبل از هرگونه عملیات دندانپزشکی می توان نتیجه درمان را به فرد نشان داد و همچنین شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود و یا عکس و خاطرات گذشته در مورد طراحی لبخند خود اظهار نظر نمایید. این سیستم طراحی لبخند کاملاً واقعی و طبیعی طراحی می شود و بهترین راهنما برای مراجعه کنندگانی که به زیبایی دندان ها و طرح لبخند اهمیت ویژه ای میدهند، می باشد.

اندازه گیری دقیق طرح لبخند با استفاده از تناسب های مختلف و تنظیم پارامترهای طراحی صورت شامل فاصله و دو مردمک فاصله گوشه های لب،‌ارتفاع صورت و … انجام می پذیرد. استفاده از نرم افزار پیشرفته GPS و قابلیت منحصر به فرد آن در آنالیز زیبایی صورت و دندان، این امکان را به ما می دهد که به سادگی و با دقت بالا پارامترهای مورد نظررا بررسی و دستورات لابراتوری و کلینیکی را صادر نماییم. با استفاده از نرم افزار بررسی عکس دیجیتالی صورت تغییرات لازم شامل: اندازه، شکل، تناسب دندانها،‌ ارتفاع و دیگر مشخصات در لبخند شما اعمال میشود.

طراحی نوین، لبخندی دوباره و زندگی بهتر را برای شما به ارمغان می آورد

امروزه زیبایی لبخند تنها مربوط به دندان ها نمی باشد، بلکه زیبایی مجموعه لثه و دندان و فرم لب و صورت در مجموع می تواند هارمونی بهتری فراهم نماید. به عنوان مثال تنظیم خط لثه با لیزر یا جراحی ( جراحی افزایش طول تاج ) به عنوان روشی مکمل و کاربردی به منظور بهتر دیده شدن دندان ها و ترکیب بندی صحیح آنها از جمله این روش ها می باشد ، که در جهت بهبود طراحی لبخند برای شما اعمال می شود.
همچنین با تزریق ژل و بوتاکس همزمان که در این مرکز به طور رایگان در صورت نیاز در زمان اصلاح طرح لبخند ( طراحی لبخند ) انجام می گیرد، می تواند بهترین نتیجه را در این زمینه در برداشته باشد. همچنین با ارائه سیستم هیدروکسی آپاتیت که از بافت سلولی دندان طبیعی تشکیل شده است (سلول های بنیادی) به روکش های ساخته شده،  ترکیب خارق العاده ای از نظرجلوه و زیبایی می دهد، و طراحی لبخند شما را به طور خارق العاده ای در عین زیبایی بسیار طبیعی نیز عرضه می دارد.

انواع روش های طراحی لبخند :

  • لبخند هالیوودی ( hollywood smile )

این سیستم طراحی لبخند با تغییر رنگ های بسیار بالا و کاملاً سفید که مخصوص هنرپیشگان هالیوودی می باشد، برای اولین بار در ایران به طور کاملاً اختصاصی در این مرکز انجام می شود و از نظر نوع روش انجامطراحی لبخند دارای انواع متعددی است .

  • طراحی لبخند توسط سیستم لمینت های بدون تراش – (NON-PREP LAMINATES (LUMINEERS

این روش طراحی لبخند با توجه به شرایط خاص مر اجعه کننده و نظر دندانپزشک برای کسانی که امکان انجام این نوع طراحی لبخند را داشته باشند قابل اجرا می باشد. امروزه نام لومینیرز به عنوان یک برند تجاری و منحصر به فرد مطرح می باشد و انجام این روش به طرق مختلف و با توجه به متریال استفاده شده ممکن است الزاما لومینیرز نامیده نشود و به عنوان ونیر های فوق نازک و کم تراش دندان نیز می توان از آن نام برد که امروزه در جدیدترین متدها به عنوان نام کلی کانتکت لنز از آنها یاد می شود، چراکه کلمه لومینیرز در انحصار کمپانی دنمت امریکا می باشد و با این وجود در این مرکز نیز قابل اجرا هست. در این سیستم نیز توسط تکنولوژی DSD ( طراحی دیجیتال لبخند ) قبل از شروع درمان تمام موارد بررسی شده و قابل مشاهده می باشد. لازم به ذکر است که این لمینت ها بسیار نازک بوده ودر عین حال حداکثر زیبایی و مقاومت را دارا می باشند.

  • طراحی لبخند توسط لمینت های با تراش های اندک – MINIMAL-PREP LAMINATES

در این روش طراحی لبخند با کمترین میزان تراش (کمتر از حد مینای دندان) می توان نهایت زیبایی را در طراحی لبخند، در نتیجه زیبایی دندان و صورت مشاهده نمود. مواد اولیه به کار رفته شامل سرامیک های نانو کریستالی بوده که با داشتن حداکثر زیبایی و مقاومت بالا نهایت رضایت در لبخند را برای شما فراهم می آورد. در این روش نیز قبل از هرگونه عملیات دندانپزشکی نتیجه درمان توسط تکنولوژی DSD ( طراحی دیجیتالی لبخند ) قابل مشاهده و تغییر می باشد.

  • سیستم های با تراش لمینت – LAMINATES 3/4 یا ceramic veneers

در مورد طراحی دیجیتالی لبخند کاملاً شبیه سیستم های قبلی می باشد و در مواردی تجویز می شود که ترکیبی از روکش و لمینت مورد نیاز باشد ویا در گذشته از ونیرهای کامپوزیتی استفاده شده باشد،‌ چرا که نیاز به تراشیدن سه چهارم محیط دندان را دارد. در این روش طراحی لبخند نیز از سرامیک های کریستالی و ترکیبی مشابه عاج دندان استفاده می شود و حداکثر زیبایی را جهت لبخند دلخواه برای شما در بر دارد. لازم به ذکر است که در این روش طراحی لبخند به علت اینکه میزان تراش دندان در این نوع ونیر زیادتر از دو روش قبلی می باشد ، بنابراین این ونیرها ضخامت بیشتری نسبت به روکش های قبلی دارند.

این روش طراحی لبخند توسط دندانپزشک در مطب انجام می گیرد و امکان اتمام طراحی لبخند شما در یک جلسه میسر می باشد. در این روش نیز در صورت تقاضا طراحی لبخند و مشاهده درمان پیش از شروع درمان توسط تکنولوژی DSD انجام می شود. لازم به ذکر است با توجه به این که کلیه مراحل در این روش طراحی لبخند در داخل مطب انجام می شود، در موارد بسیار نادر امکان طراحی لبخند و شکل دادن دندان صد در صد به سلیقه و دلخواه وجود ندارد. در صورتیکه در روش هایی که قبلاً ذکر شد، کاملاً طبق سلیقه و نظر شما قابل اجرامی باشد. لازم به ذکر است که این روش کامپوزیت ونیر ( لامینت ) پس از پایان نیاز به چند جلسه پالیش کردن جهت تثبیت رنگ دارد.

ساخت روکش و پروتزهای دندانی با زیبایی حداکثری و کاربردی واقعیت توسط تکنولوژی CAD/CAM با طراحی منحصر به فرد دیجیتالی واستفاده از  Zironica به جای فلزهای موجود دندانپزشکی توانسته است از مشکلات رایج روکش های قبلی بکاهد. در این مرکز کلیه روکش های دندانی و روکش ایمپلنت دندان توسط این تکنولوژی طراحی و ساخته شده و نهایت مقاومت و زیبایی را دربر دارد. همچنین از تعداد جلسات مراجعه جهت امتحان و تست روکش کاسته شده و تنها در یک جلسه پس از قالبگیری قابل تحویل می باشد.

نوعی از روکش های تمام سرامیک می باشد که طول عمر بسیار بالا و زیبایی فوق العاده و کیفیت مطلوب دارند. همانند روکش های زیرکونیا ظاهری فوق العاده دارند که شباهت بی نظیر با دندان های طبیعی را دارا می باشند. در این نوع روکش ها، بازسازی ظاهر شفاف و ترانسلوسنت مینای طبیعی دندان در عین مقاومت بالا، صد در صد امکان پذیر میباشد. این روش یک انقلاب در زمینه ساخت و طراحی روکش های دندانی در دندانپزشکی می باشد. این روش طراحی لبخند باید دندان کاملا تراش بخورد . در مورد دندانهایی که کاملا نامرتب می باشند و یا دارای تغییر رنگهای شدید می باشند و یا تحت درمان ریشه ( عصب کشی ) قرار گرفته اند مناسب تر می باشد.

این روش طراحی لبخند در موارد بسیار زیادی قابل استفاده می باشد و تقریبا بهترین روش درمان نیز هست. چراکه هیچگونه تغییر یا دست کاری در سطوح دندانی ایجاد نمی شود و کاملا مناسب دندان هایی می باشد که کاملا خوشرنگ و زیبا هستند و فقط دچار نامرتبی می باشند که با انجام روش ارتودنسی مرتب می شوند . البته ایراداتی نیز دارد که از جمله آن درمان طولانی آن و همچنین افزایش احتمال پوسیدگی دندان ها در طول دوره درمان می باشد که البته اشکال پوسیدگی امروزه توسط انجام روش ارتودنسی نامرئی کاملا مرتفع شده است.

در بسیاری از موارد دندان ها بسیار کوتاه می باشند و بخش لثه ای آنها توسط لثه بیش ار حد پوشیده شده است ، این موارد به لبخند لثه ای یا Gummy Smile معروف می باشند . در اکثر این موارد امکانطراحی لبخند توسط جراحی لثه در مطب یا توسط لیزر امکان پذیر می باشد و با وجود سادگی درمان و انجام در یک جلسه ، نتیجه ای غیر قابل توصیف در بر دارد.

گاهى مشکل زیبایى لبخند مربوط به عقب یا جلوبودن فک است ، در این شرایط نمى توان با روشهایى مثل ارتودنسى یا لامینیت موقعیت دندانها را اصلاح کرد و طرح درمان در این مورد جراحى فک مى باشد که در این روش استخوان فک جابجا مى شود تا در موقعیت ایده ال قرار گیرد.

ما در این مرکز جهت رفاه شما و صرفه جویی در وقت و افزایش هر چه بیشتر دقت و کیفیت و رضایتمندی شما بخش فتوگرافی اختصاصی جهت طراحی دیجیتالی لبخند فراهم دیده ایم که با عکاسی حرفه ای و دقیق از دندانها و صورت شما، در همان لحظه امکان بازبینی لبخند طراحی شده را به ما می دهد. هدف ما رضایت شما و تمایز حداکثری می باشد.

زمان‌های فعالیت دانا

شنبه-چهارشنبه
۸ صبح لغایت ۲۲
پنجشنبه
۸ صبح لغایت ۲۰
جمعه‌ها
مخصوص مراجعین VIP
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال