رشت، چهارراه گلسار، پل بوسار، ساختمان پزشکان دانا، طبقه یازدهم

دندانپزشکی کودکان

 

دندانپزشکی کودکان
دندانپزشکی کودکان                    

دندانپزشکی کودکان یکی از تخصص‌های دندانپزشکی است که بر پیشگیری، تشخیص و درمان ناراحتی‌های دندان‌های کودکان متمرکز است. دندانپزشکان کودکان آموزش‌هایی تخصصی را در زمینه مراقبت از لثه‌ها و دندان‌های کودکان در طول مراحل رشد پشت سر گذاشته‌اند.

دندانپزشک اطفال مراقبت جامعی را از دندان‌های کودکان، از درمان‌های پیشگیرانه مانند جرم گیری و سیلانت تا درمان‌های آسیب دیدگی‌ها و بیماری‌های دهان و دندان به عمل می‌آورد. دندانپزشک کودک همچنین والدین را درباره تغذیه و عادت‌های بهداشتی، از قبیل شیوه صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن راهنمایی می‌کند.

دندانپزشکان کودکان پس از پشت سر گذاشتن دوره دندانپزشکی سه ساله در زمینه درمان ناراحتی‌های دندان کودکان آموزش می‌بینند و از مهارت‌های مهمی در ارتباط با رشد و نمو کودک و همچنین روانشناسی کودک برخوردار می‌شوند. دندانپزشک اطفال از شیوه تعامل با کودک آگاهی دارد و جوی دوستانه و بدون اضطراب را ایجاد می‌کند.

زمان نخستین ویزیت دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکان ما در کلینیک دندانپزشکی دانا توصیه می‌کنند که نخستین ویزیت دندانپزشکی کودکان قبل از یک سالگی انجام شود. این ویزیت‌های زودهنگام بیشتر جنبه آموزشی دارد و زیربنای داشتن دندان‌هایی سالم را شکل می‌دهد. البته هیچ‌گاه برای نخستین مراجعه به دندانپزشکی دیر نیست، چه فرزندتان چند ماهه است چه چند ساله تعلل را کنار بگذارید و هر چه سریع‌تر به دندانپزشک اطفال مراجعه کنید.

ویزیت‌های زودهنگام دندانپزشکی به کودک کمک می‌کند تا با محیط دندانپزشکی آشنا شود و با متخصص معالج خود احساس راحتی کند. کودکان در مراجعه‌های دوره‌ای منظم با اهمیت مراقبت از دندان‌ها آشنا می‌شوند و عادت‌های بهداشتی صحیح را فرامی‌گیرند. نخستین ویزیت دندانپزشکی برای هر کودک متفاوت است و به سن و وضعیت سلامت کلی دندان‌ها بستگی دارد.

 

زمان‌های فعالیت دانا

شنبه-چهارشنبه
۸ صبح لغایت ۲۲
پنجشنبه
۸ صبح لغایت ۲۰
جمعه‌ها
مخصوص مراجعین VIP
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال