013-33113030

تماس در ساعات اداری

همه چیز در مورد لمینیت

همه چیز در مورد لمینیت

همه چیز در مورد لمینیت

همه چیز در مورد لمینیت | لمینت پوسته ی بسیار نازکی از جنس سرامیک یا کامپوزیت است که بر روی دندان قرار می گیرد که برای اصلاح دندان‌های قدامی به شرط اینکه مشکلات ان‌ها خفیف و محدود به مینای دندان باشد یک گزینه‌ی درمانی است.

مقایسه‌ی لمینت‌های سرامیکی با کامپوزیتی:

لمینت‌های سرامیکی دارای شباهت بیشتری با رنگ دندان‌ها دارد ومقاوم‌تر از نوع کامپوزیتی بوده وهمچنین به دلیل نداشتن تخلخل ثبات رنک بیشتری دارد در عوض انواع کامپوزیتی ارزان‌تر و نیاز به تراش دندان کمتری دارد.

طول عمر لمینت:

بستگی به جنس لمینت و مهارت دندان پزشک و همچنین به میزان انجام دادن اصول نگه داری لمینت توسط بیمار دارد میانگین ان بین 7تا10سال است.

مراحل درمان:

معمولا تشخیس و اماده سازی دندان و قرار دادن لمینت سه جلسه طول می‌کشد

جلسه‌ی اول شامل طراحی لبخند بوده .جلسه‌ی دوم به اماده سازی داندان که شامل تراشیدن دندان به اندازه‌ی نیم میلی متر تحت بی‌حسی اختصاص داده می‌شود.اگر جنس لمینت کامپوزیت باشد در همین جلسه لمینت قرار داده می‌شود ولی اگر لمینت از نوع سرامیکی بوده قالب گیری انجام می‌گردد و قرار دادن ان به جلسه‌ی بعدی موکول می‌شود.اگر ظاهر دندان ناخوشاید باشد می‌توان تا اماده شدن لمینت از نوع موقتی ان استفاده کرد البته هزینه‌ی ان باید جدا پرداخت شود .

نگهداری از لمینت:

مسواک روزانه و همچنین استفاده از نخ دندان در طول عمر لمینت‌ها تاثیر دارد.

بعضی از عادات رفتاری بیمار شامل جویدن یخ و یا دندان قروچه باید کنترل شوند تا احتمال شکستن لمینت‌ها کاهش یابد .

گرم و سرد کردن ناگهانی محیط دهان می تواند سبب کاهش عمر لمینت‌ها شود .

عوارض لمینت‌ها:

شامل حساسیت به سرما و گرما که موقتی بوده است.

عادت کردن به شکل دندان‌ها با شکل و اندازه‌ی جدید مدتی زمان می‌برد.

مهمترین نکته درمورد لمینت‌های دندانی این است که این روکش‌ها بیشتر جنبه‌ی درمانی دارند و در بسیاری از موارد گذاشتن لمینت بر روی دندان نه تنها مزیتی ندارد بلکه مضر نیز می‌باشد.زیرا عمر لمینت‌ها محدود است و پس از افتادن ان‌ها نیاز به تراش دوباره‌ی دندان وجود دارد که این اتفاق در طی سال‌ها ممکن است باعث از بین رفتن دندان‌ها شود.

سخن اخر اینکه شما را از گذاشتن لمینت منع نمی‌کنیم اما باید بدانید که زیبایی افراد یک مفهوم روانشناختی است و زیبایی دندان‌های شما به نگاهتان بستگی دارد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

لطفا پاپ آپ را چک کنید.